چهارشنبه, خرداد 01, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

اخبار کشاورزی

پیشینه گیاهان دارویی

طی یک دوره طولانی چند هزار ساله بشر یاد گرفت که چگونه از گیاهان جهت رفع بیماری ها استفاده کند. خدمات علما ودانشمندان مسلمانی نظیر جابر ابن حیان،زکریای رازی،ابونصر فارابی،ابوعلی سینا،وامثالهم که سرآمد علوم شیمی، پزشکی و دارو سازی عصر خود بوده اند به اندازه ای است که هنوز جوامع انسانی از پرتو آنها در زمینه های مذکور استفاده می کنند.شاید اولین داروخانه گیاهی در قرن سوم هجری در بغداد شکل گرفت.
به دلیل اینکه تا آن زمان دانش بشری فاقد معیارها و استاندارد های لازم جهت تشخیص درست گونه های گیاهی بود، گونه ها  و گیاهان متعددی با یک عنوان ولی با خواص متفاوت به مردم ارائه می شد. تا اینکه کتاب های متعددی به عنوان دستورالعمل داروسازی با گیاهان دارویی تدوین شد . بعد ها مواد موثره موجود در گیاهان دارویی جایگزین مواد خام گیاهی گردید وبه تدریج باب شیمی گیاهی گشوده شد تا اینکه امروزه تعداد زیادی از دارو های مدرن از منابع گیاهی استخراج می شوند.

ادامه مطلب...

جمع آوری 4 هزار گونه گیاهی

جمع آوري ۴هزار گونه گياهي از منابع مختلف کشور در دستور کار باغ گياه شناسي شرق کشور قرار گرفت.
مدير مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي با اعلام اين مطلب به خراسان رضوي گفت: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ گونه گياهي در اين باغ نگهداري مي شود.
دکتر مهدي کريمي افزود: باغ گياه شناسي شمال شرق کشور يکي از ۷ باغ مصوب زيرمجموعه باغ گياه شناسي ملي ايران است که قدمت ۴۰ ساله دارد و بعد از باغ گياه شناسي نوشهر مازندران دومين باغ گياه شناسي کشور محسوب مي شود.وي يادآور شد: باغ گياه شناسي شمال شرق کشور از نظر تنوع گياهي بي نظيرترين باغ گياه شناسي خاورميانه است.

ادامه مطلب...

برداشت 36 هزار تن سير از مزارع همدان

36 هزار تن سیر از مزارع استان همدان برداشت شد .

مدیر زراعت جهاد کشاورزی همدان پیش بینی برداشت امسال را بیش از 42 هزار تن از 3 هزار و 200 هکتار سطح کشت اعلام کرد .

ادامه مطلب...

وجود 7300 نوع گیاهان دارویی و صنعتی در مراتع کشور

مدیر کل دفتر مراتع سازمان جنگل ها از وجود 7300 نوع گياهان دارویی و صنعتی در مراتع کشور خبر داد .

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران ) ايسنا ( ، منوچهر سر داری وجود گياهان دارویی و صنعتی را یکی از پتانسيل های مراتع کشور نام برد ک ه ميزان توليد ساﻻنه آن 100 هزار تن و ميانگين ارزآوری آن 200 ميليون دﻻر است .

ادامه مطلب...

تولید 350 قلم داروی سنتی در کشور

مشاور وزیر بهداشت و قائم مقام معاونت طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ت وليد 350 قلم داروی سنتی در کشور خبرداد و اظهار اميدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد صادرات داروهای سنتی توليد ملی به سایر کشورهای دنيا باشيم.

ادامه مطلب...

تولید گیاهی جایگزین قند و شکر دیابتی ها مصرف کنند

پژوهشگران پارک علم و فناوری گيلان گياهی را به روش کشت بافت در کشور سازگار کردند که به دليل شيرین بودن برگهای آن جایگزین شکر و قند می شود و قند خون را تنظيم می کند.

دکتر یوسف حميداوغلی- مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با بيان اینکه زیستگاه اصلی گي اه استيویا در کشور پاراگوئه است، افزود: در سال 1383 تعدادی از ارقام گياه استيویا را به صورت گلدانی به ایران وارد کردیم. از آنجایی که ای ن گياه در شرایط معمولی بذر نمی دهد با استفاده از روش کشت بافت اقدام به تکثير آن شد.

ادامه مطلب...طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)